Pokud váš pronajímatel čelí krachu, zachovejte klid

30.11.13

Právě jste se dozvěděli, že pronajímatel vašeho bytu je před krachem? Nepanikařte. I když se kupující snaží postrčit vás, zákon chrání právo na pobyt. Zjistěte, jaké zákony pronájmu platí ve vaší oblasti.

Mimo ordinaci, jen málo oznámení jsou děsivější než vystěhování.

Vzhledem k tomu, propadu cen nemovitostí, více než 8 milionů nemovitostí v této zemi šli do uzavření. Přibližně 40% lidí žijících v těchto domácnostech byly a jsou, nájemníci, podle RealtyTrac, uzavření tržiště, a neziskového Národní nízký příjem bydlení koalici.

Pokud váš pronajímatel čelí krachu, zachovejte klid

Vykořeněnosti je děsivé pro každého. Ale nájemce snášet přidány stresory: Oni jsou často poslední vědět, že uzavření je v pracích, které zaplatil nájem poctivě každý měsíc, a obvykle jsou nejvíce špatně o svých vlastních práv, vinou vlastní.

Zatímco 2009 federální zákon vyžaduje, aby nájemci být umožněno zůstat po celou dobu jejich nájmu, nebo bez nájemní smlouvy, po dobu nejméně 90 dnů, ne federální agentura dohlíží právem na provádění, říká Linda Couch, senior viceprezident pro politiku a výzkum s bydlení koalice.

"Z počtu hovorů, které dostaneme, rozhodně se zdá, že tam je hrubá nerovnost shody," Couch říká. "Nájemníci stále nechápu řekl o svém právu k pobytu."

Tak co to vypadá na zemi? Nájemníci viz vyloučení na trhu oznámení, pak se zaklepání na dveře. Stojí před nimi není někdo, pomoci jim, nebo dokonce informovat je o jejich právech v rámci různých právních předpisů, ale agenti zastupující v budově nového majitele - v bance nebo real-estate skupina -, kteří mají své vlastní zájmy na srdci: dostat nájemce ven.

"Velmi málo nájemníci, se přesně informováni o tom, co jsou jejich práva po uzavření," říká Dean Preston, výkonný ředitel nájemníků Společně celostátní nájemce advokacie skupina v Kalifornii. "Zejména s realitních kanceláří, je tu jednoznačně finanční pobídka, že musí vyklidit vlastnosti tak rychle, jak je to možné."

(Nájemníci: Už jste měli problémy s nalezením informací nebo pomoc, kterou potřebujete s nájemní problémy Dejte nám vědět, a budeme psát více o tomto v Advice ledna kol sloupci Poslat e-mail msnrealestate@microsoft.com?.. )

5 věcí nájemníci potřebujete vědět o vystěhování z propadlých nemovitostí

onájem a nájem mají přednost.

Jedinou výjimkou je, pokud nový majitel plánuje žít v jednotce sám před leasingu nebo 90-ti denní lhůty.

2. Pokud někdo oficiální neurčí jinak, se jméno.

Zatímco přísné etické kodexy upravují, co realitní kanceláře musí sdělit kupujících a prodávajících, stejné principy nezdá se, že se vztahují na to, co agenti dělat, a ne, řekni nájemníky, Preston říká.

"Tam je rozšířená porušení nájemní práva agenty bank po uzavření, a některé z nejhorších porušovatelů jsou realitní kanceláře," říká.

Agenti budou požadovat, aby ukázat jednotku několikrát denně, nebo desítky časů v týdnu. Někteří vyvěšené falešně prohlašovat, že vystěhování řízení začalo, i když nikdo nemá. Mnoho agresivně tlačit cash-for-keys programy, které nejsou dobré řešení pro nájemce.

Nájemníci, koneckonců, nejsou jejich klienty, a agenti jsou v podstatě odměňováni za zúčtování vlastnost rychle. Pokud si myslíte, že jste obdrželi zavádějící nebo nesprávné informace, ohlásit incident na státní oddělení bydlení nebo místní realitní asociace.

3. Získejte to písemně.

"Mnoho z těchto taktik, které se používají k oklamání nájemníci, se provádí ústně," říká Preston. To je úmyslné. Agenti nechtějí dostat do problémů.

"Nájemníci mohou mnoho z těchto slovních štvanicím jít pryč jen tím, že požaduje všechno písemně."

Takže pokud je někdo u vašich dveří, stačí říct, že agenta: Nechci diskutovat můj nájem dále. Prosím vložte ji písemně.

4. Peníze na klíče je pouze požadavek.

Taktika v současné době v prospěch, je nabídnout nájemníkům - z nichž mnozí nejsou vědomi toho, že mohou dokonce zůstat přes jejich pronájmu nebo 90 dnů - peněžní rychle odejít. To může být výhodné pro některé nájemníky, ale často je to není.

Typicky, nájemce obdrží hotovost pouze po předání klíčů, příliš pozdní použít jako zálohu na jiném bytě. Často částka je nižší než jistoty, které nájemce může dojít ke ztrátě. Nejhorší ze všeho je, mnoho nájemci urvat peníze nevědomý, že mohl zůstat v bytě delší dobu, což jim více času najít nový domov.

Prestonský rada: Vždy vyhledejte pomoc místního nájemce advokát v případě vystěhování.

Pokud si přijímat hotovost na klíče, požádat o dobrou část peněz předem.

5. Státní a místní zákony mohou nabídnout dodatečnou ochranu.

Malá, ale rostoucí počet míst procházejí právě příčinou vystěhování zákony, které vylučují uzavření. Tam jsou státní zákony v Massachusetts a New Jersey.

Co to znamená, že pronajímatelé nikdy nemůže vystěhovat nájemníky bez udání důvodu, a uzavření není považováno za příčinu.