Jsou nájemníci skutečně oběti?

19.07.13

Pronájem Upozornění: Při hypoteční krize hit, všechny oči se upíraly na majitele domů. Ale nájemníci, kteří se neúčastnili z rizikových úvěrů, musel zaplatit cenu za pošetilosti ostatních. Odkaz je nepopiratelný: Jeden z důvodů, proč je pronájem bytu tak zatraceně drahý teď je, že majitelé domů dostal nad hlavu už v roce boomu dnech.

Blame banky, pokud se vám líbí, na agresivního marketingu příliš dobré-k-být-pravda úvěry na bydlení. Nebo vinu kupující za to, že porozumět rizikům. Ať tak či onak, výsledek je stejný: Jakmile bublina praskla, je to nájemníci, kteří měli zaplatit cenu, a to vše bez jediného výpomoci v jejich jménu.

Může se to zdát neintuitivní na první, ale spojení jsou jasné.

Jsou nájemníci skutečně oběti?

Za prvé, bydlení pád způsobil vážné zpomalení bytové výstavby, včetně bytových domů. Nyní, že nájemníci jsou zpátky na trhu, díky vyzvednutí v zaměstnání, oni zjištění, že dodávky nedržela krok s poptávkou. Čistý efekt: může pronajímatel zvýšit nájemné, a někdo bude platit. (Bing: Jak vyjednat nižší nájemné)

Najít ubytování, které vyhovuje vašemu rozpočtu

Zadruhé, velký uzavření krize stále ještě banky třes, stav, který se zdá v rozporu s jejich schopnost otevřít úschovny a vydat nové úvěry na bydlení, a to i na kvalifikované kupujícím. Přidejte si lidi, kteří ztratili své domovy k uzavření a máte tisíce nových nájemců zaplňující trhu.

Za třetí, doprovodný Velká recese vytvořila boom náhodných pronajímatelů, z nichž některé nabízejí nelegální a dokonce i nebezpečné pokoje k pronájmu. Vzhledem k tomu, spoře regulováno povaha trhu s bydlením, nikdo je moudřejší a spousta nájemníků již zaplatil jejich zdraví a zdravý rozum. Napsal jeden čtenář nás říkat, že ona ztratila tři různé pokoje po stěžovat neudržitelný podmínkách.

(Nájemníci:?. Jaké tvrdá rozhodnutí jste museli udělat platit nájem, napište nám na msnrealestate@microsoft.com)

Další čtenář, pronajímatel v Texasu, napsal, že nájemníci nyní k ní přijde s "hororové příběhy" o těchto náhodných pronajímateli: zřícení stropů, nezpracovaný plísní a nebe vysoké náklady na vytápění v důsledku nedostatečné izolace.