Klady a zápory pronájmu a nákupu domů

14.01.14

V určitém okamžiku svého života, budete se ptát sami sebe na otázku, "Je to lepší, pronájem bytů Praha nebo si ho rovnou koupit?" A odpověď je téměř vždy: "To záleží na stavu bydlení a vašich možnostech."

Po roce 2008, kdy americká ekonomika dna a bublina praskla, standardní přesvědčení, že je vždy lepší vlastnit, spíše než pronájem, byla otočena na jeho hlavě. Když domácí hodnoty klesla a mnoho lidí bylo, že byli vzhůru nohama ve svých hypoték (dlužila více než domácí stálo), byl americký sen vlastnit rozbila a pronájem náhle požadovaný životní styl.

Klady a zápory pronájmu a nákupu domů

To je důvod, proč "Nájemné vs Koupit" otázka vyžaduje, aby lidé zkoumat všechny prvky rozhodnutí, protože, kde žijeme, je emocionální rozhodnutí, jakož i ekonomický. Zde je jeden způsob, jak prolomit otázky:

Klady Pronájem

Nižší náklady předem - jako nájemce, budete muset zaplatit první a poslední měsíc nájem a možná bezpečnostní zálohu pro domácí zvíře. Pokud si koupíte, budete muset zaplatit tučnou zálohu, a navíc náklady na domácí inspekce, nákladů na uzavření a dalších možných položek, jako jsou průzkum a kanalizace rozsahu. Je to rozdíl několika tisíc dolarů, pokud si pronajmout ve srovnání s desítek nebo dokonce stovek tisíc dolarů, pokud si koupíte. Volnost a flexibilita - Pokud jste na okolí, můžete si půjčit a použít tento čas k seznámení se čtvrtí vidět, kde by případně mohl chtít koupit. Pronájmem si můžete vyzkoušet oblast bez nutnosti vázat se jí.

Investovat peníze jinde - Můžete si vzít peníze, které by za normálních okolností strávil na zálohu a dům náklady a investovat na akciovém trhu nebo jiných investičních příležitostí, které by mohly dostat lepší návratnost hodnoty, v závislosti na lokalitě.

Nejistota ve své kariéře - Pokud si myslíte, že byste mohli potřebovat, pohybovat se v blízké budoucnosti, nebo jsou dumal zaměstnání změn, kde byste mohli být přemístěno jinde v zemi, pronájem poskytuje svobodu přicházejí a odcházejí podle potřeby.

Nejistota v příjmech - Pokud očekáváte plat výlet nebo zaplatit řez v blízké budoucnosti, která může změnit váš výpůjční schopnosti, stejně jako vliv vaše schopnost platit hypotéku.

Čas vytvoření úvěru - Got špatné úvěry? Vytvořením historii na čas placení nájemného, může vám pomoci vytvořit dobrý kredit, který budete potřebovat pro získání hypotečního úvěru.

Není nutná žádná údržba - Když potrubí uniká pod dřezem, nemusíte zamířit do nejbližšího železářství, zamiřte k telefonu a zavolat majiteli.

Vedlejší náklady - příležitostně se mohou pronajímatel vyzvednout náklady pro odvětví utilit, jako je voda, kanalizace, odpadky, a v některých případech tepla a teplé vody, stejně.