Jak přidat místo do vašeho domova bez přidání rozlohy

12.09.13

Vesmír je něco, co naše kultura nedokážu přestat mluvit o - kancelářských prostor, parkovací místo, dokonce i osobní prostor - je to všude, ale zdá se, vždy chceme víc. A zatímco kultura se mění, příliš mnoho z nás stále ještě automaticky dávají rovnítko mezi "více" a "lepší." Je to něco, co jsem vidět často ve své praxi jako architekt - majitelé domů uvažují o přestavbě nebo přidáním projekt často předpokládají, že "více prostoru" je lepší řešení a chtějí mít především co největší skříň v kuchyni.

Ale to je? Přidání více prostoru není vždy řešit problémy ve stávající doma, a někdy vytvoří více. Přehodnocení a přeplánování za stávající prostor může často vést mnohem lepší životní prostor - pro daleko méně peněz a zmatků, než přidávat na.

Jak přidat místo do vašeho domova bez přidání rozlohy

Výborným příkladem je projekt v před a po půdorysů níže. Tato skvělá malá současný domov sedí nahoře na řece, s výhledem na vodu pod (směrem nahoru na kreslení plánů).

Uzavřené v kuchyni, že zablokovány výhled na vodu, trapné L-tvaru obývacím pokojem, bez užitného skladování, a příliš mnoho prostoru věnovaného "doupěte" byly okrádají vlastníky pohodlný každodenního života v jejich domově.

Chtěli mít novou kuchyň, spíž, bahenní místnosti, kanceláře, mnohem lepší životní prostor, a lepší výhled na řeku. S tolik na jejich seznamu přání, to by bylo přirozené se domnívat, že přidá na to pomůže.

Přesto blízko studie domu bylo zjištěno, že problém není nedostatek prostoru, to byl nedostatek dobře plánované prostoru. Tak tady je to, co jsme udělali a stáhni doma pracovat, jak by mělo, bez přidání jednoho nového čtvereční centimetr.

[Myslíte si, že by mohly potřebovat generální dodavatel? Klikněte najít ten správný nyní.]

Den byl tlačen směrem k zadní části domu, uvolní prostor pro kabátu skříni, bahenní místnosti regály a velkou spíž. To nám umožnilo přesunout kuchyň směrem k pravé straně -, který otevřel rodinný pokoj.

Jídelna zůstal tam, kde to bylo, ale s nízkým knihovně oddělující ji od rodinném pokoji (viz perspektivní pohled níže). Částečné odstranění stěny mezi jídelnou a schodišťové otevřel půdorys ještě více - a nám umožnila navrhnout nové zábradlí, které souhlasilo charakter stávajícího dřeva.